2019’da Sigorta Strateji’de En Çok Okunan 10 Yazı

Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

2019 sigorta sektörü açısından bir çok değişimin yaşandığı bir yıl oldu. Insurtechler, IoT, yıkıcı inovasyon tartışmaları arasında yeni bir on yılın kapısını araladık. Sigorta Strateji ailesi olarak 2019 yılında da dünyada ve ülkemizdeki kayda değer gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalıştık.

2019 yılında yayınladığımız yazılardan en çok ilgi çekenleri sizlerle paylaşıyoruz.


1. Müşteri Deneyimi Mükemmel Olan Dört Sigorta Şirketi

Müşteri deneyimini mükemmel hale getirmek her sigorta şirketinin hedefidir. Bunu sağlamanın en kestirme yolu ise dünyadaki en iyi örnekleri incelemektir. Takipçilerimiz de böyle düşünüyor olacak ki “Müşteri Deneyimi Mükemmel Olan Dört Sigorta Şirketi” yazısı 2019’un en çok okunan yazısı oldu.


2. Tüm Yönleriyle Tekafül (Katılım) Sigortacılığı

Katılım sigortacılığı ülkemizde büyük potansiyel barındıran bir alan. Her ne kadar beklenen atılımı yapamamış olsa da geleneksel sigorta pazarının çok daha üzerinde büyüyor. Takipçilerimiz de bu konuya 2019’da bu konuya oldukça ilgi göstermiş.

 


3. Dijital Sigortacılık Neden Başarısız Oldu?

Geçen seneye kadar herkesin dilinde olan dijital sigortacılık yavaş yavaş popüleritesini yitirdi. Bu yazı dijital sigortacılıkta nelerin yanlış yapıldığını ve  yeni dönemde hangi adımların atılması gerektiğini inceliyor.

 


4. Sigortacılıkta Paylaşım Ekonomisi: P2P Sigorta

Paylaşım ekonomisi dünyayı ele geçirirken sigorta sektörü bu değişimin neresinde? Geleneksel sigortacılığa yeni bir vizyon katan bu yazı ufkunuzu açacak.

 

 


5. Sigorta Satın Almanın Arkasındaki Davranış Bilimi

Müşterilerinizi ne kadar tanıyorsunuz? Davranış bilimi müşterilerinizi daha iyi anlamanızı ve onları daha mutlu etmenizi sağlayabilir. Bankaların, teknoloji şirketlerinin ve kamu kurumlarının uzun yıllardır faydalandığı davranışsal ekonomi teorilerinin gücünden mahrum kalmayın.

 


6. İlk Yerli Sigorta Şirketi: Osmanlı Umum Sigorta

Sigortacılığın geleceğini tartıştığımız gibi geçmişini de inceliyoruz. Bu topraklarda kurulan ilk yerli sigorta şirketinin hikayesini merak ediyorsanız bu yazıya bir göz atın.

 

 


7 Gelecek Heyecan Verici! Hazır Mısın?

2030 yılında nasıl bir dünyada yaşayacağız ve sigorta sektörünü neler bekliyor? Bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi gelen bu konudan yalnızca 10 yıl uzakta olduğumuzu hatırlatalım.

 


8. Osmanlı İmparatorluğunda Sigortacılığın Başlangıcı

Türkiye’deki tüm resmi tarihlerde Osmanlı’da sigortacılığın 19. yüzyılın sonunda başladığı belirtilir. Bu yazı ise 18. yüzyıldaki sigortacılık faaliyetlerini belgeleriyle açıklıyor.

 

 


9. Sigortacılıkta Müşteri Bağlılığını Arttırmanın 6 Yolu

Müşteri bağlılığı sigortacıların en başarılı olduğu konu değil. Bu yazı müşteri bağlılığını artırma konusunda sigortacılara yardım edecek 6 tavsiyeyi içeriyor.

 

 


10. Analitik Sigortacılık ve Yapay Zeka Kullanımı

Yapay zeka son yılların en popüler konu başlıklarından biri. Yapay zekanın dünyayı ele geçirip geçirmeyeceği tartışıladursun biz sigortacılığın bu alandaki potansiyel faydalarını inceliyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir