Çocuğunuzun Sigortacı Olmasını İster Misiniz? Anket Sonuçları Sizi Şaşırtabilir

Tahmini Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’deki sigortacıların sigortacılık mesleğinin geleceğine dair düşüncelerini anlayabilmek Linkedin’de bir anket düzenledik. Ankette katılımcılara basit bir soru yönelttik: Çocuğunuzun sigortacı olmasını ister misiniz? Bu soruyu yönetirken amacımız sigortacıların çocukları için yaptıkları kariyer planlamasını  öğrenmekten öte, sigortacılık mesleğinin geleceği hakkındaki düşüncelerini anlamaktı.

Anket toplamda 4453 kişi tarafından görüntülendi ve 306 kişi tarafından yanıtlandı. Anket sorusuna katılımcıların 176’sı “Hayır” cevabını verirken 93 kişi “Evet” dedi, kararsızlar ise 37 kişi.

Tahmin edebileceğiniz gibi anket katılımcılarının çok önemli bir kısmı İstanbul’dan. Yine katılımcıların önemli kısmı 50 ve üzerinde çalışanı olan şirketlerde çalışıyor. Bu veriler bize katılımcıların önemli bölümünün sigorta şirketi ve aracıların genel merkezlerinde çalıştığını gösteriyor.

Anket sonuçlarını yorumlarımızı eklemeden sizlerle paylaşmak istedik. Sigorta Strateji olarak önümüzdeki dönemde güncel konularda Türk sigorta profesyonellerinin nabzını ölçmeye ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir