Yapay Zeka Sigortacılığı Nasıl Dönüştürecek? – Aren Haddeler

Tahmini Okuma Süresi: < 1 dakika

Sigorta Strateji Sohbetleri’nin bu bölümünde konuğumuz Lumnion Kurucu Ortağı Aren Haddeler. Kendisi ile sigortacılık alanındaki ileri analitik uygulamalarını ve yapay zekanın gelecek on yılda sigorta sektörünü nasıl dönüştürebileceğini konuştuk.

İleri Analitik Uzmanı ve Veri Bilimci Yiğit Şener tarafından hazırlanan ve sunulan programda ele alınan konu başlıkları şöyle;


1- Türkiye sigorta sektöründe analitik sigortacılık uygulamalarına genel bakışı nasıl değerlendiriyorsun? Sence bu alandaki fırsatlar ve tehditler neler?

2- Avrupa’nın en büyük sigorta gruplarında Ageas ile bir iş birliğiniz olduğunu biliyoruz. Her iki tarafı da tecrübe etmiş biri olarak; Türkiye ve Avrupa’nın sigortacılıkta analitik uygulamalara yaklaşımı açısından ne gibi benzerlikler ve farklar görüyorsun?

3- Yakın zamanda Cheetah ürününüzün lansmanını yaptınız. Bu ürünle ulusal ve uluslararası birçok ödül de aldınız. Ürününüzden bize biraz bahseder misin? Sigorta şirketlerine hangi alanda hizmet sağlıyor? Ve özellikle yurtdışı kaynaklı rakiplerinden hangi alanlarda farklılaşıyor?

4- Yapay zekayı çok etkin kullanan bir şirket olarak, yapay zekanın önümüzdeki 10 yılda sigorta sektörünü nasıl dönüştüreceğini düşünüyorsun?


 

Sigorta Strateji Sohbetleri Spotify

Sigorta Strateji Apple Podcast

Sigorta Strateji Google Podcast

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir